reklama

OSP Milanów wraca do domu z brązem

Opublikowano:
Autor:

OSP Milanów wraca do domu z brązem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaW dniach 9-16 lipca 2017 r. w austriackim Villach rozegrano Międzynarodowe Zawody Sportowo - Pożarnicze wg regulaminu CTIF. 

W tej strażackiej olimpiadzie wystartowało ok. 3000 sportowców z 27 krajów, co sprawia, że są to największe z zawodów w sporcie pożarniczym na świecie.

Przez dwa dni odbywały się oceniane treningi oraz zapoznanie ze sprzętem organizatora na Stadionie Lind. 12 lipca odbyło się oficjalne otwarcie olimpiady z zapaleniem ognia olimpijskiego i przekazaniem flagi zawodów. W ceremonii uczestniczył m.in. prezydent Austrii - Alexander Van der Bellen. 

Lubelszczyznę m.in. reprezentowała jednostka OSP Milanów, zajmując wcześniej 4. miejsce na Mistrzostwach Polski. Drużyna z Milanowa do walki o medale przystąpiła 14 lipca. 

Czas uzyskanego ćwiczenia bojowego to 42,15 sek., natomiast sztafety pożarniczej to 56,53, co jest nowym rekordem jednostki. Niestety 30 punktów karnych uzyskanych w ćwiczeniu bojowym pozbawiło naszych strażaków szans na walkę o najwyższe lokaty.

Ostatecznie drużyna OSP Milanów zajęła w swojej kategorii 65 wynik co dało jej miejsce w brązowej strefie medalowej. 

Skład drużyny: Tomasz Kwiatek, Dariusz Bałaban, Cezary Tymosiewicz, Mateusz Bożym, Rafał Uchaniuk, Patryk Końko, Jakub Kosowski, Daniel Trościańczyk, Piotrek Witkowski.


Tomasz Kwiatek, kapitan drużyny
Niestety nie udało się nam osiągnąć wyznaczonego celu, jakim była walka o medale. Dla większości drużyny, a zwłaszcza dla młodych, była to pierwsza tak duża impreza tego typu i stres, olbrzymia publiczność oraz konkurencja na najwyższym poziomie z całego świata zrobiło swoje. System CTiF, który wymaga niezwykłej precyzji, nie wybacza najmniejszych błędów. Należy jednak pogratulować i podziękować chłopakom za znakomite miejsce w kraju, wywalczenie awansu i ciężkiej pracy na treningach przez 4 lata, a tak jak dla mnie i kilku kolegów przez kilkanaście lat nawet po 4 dni w tygodniu. Młode pokolenie na pewno będzie chciało udowodnić swoją wartość i awansować na kolejną Olimpiadę, która odbędzie się za 4 lata w Słowenii

Piotr Witkowski, członek drużyny

Udział w Olimpiadzie będzie dla mnie niezapomnianym przeżyciem i ważnym doświadczeniem. Mieliśmy okazję zwiedzić Austrię, podziwiać piękne widoki, szczególnie góry i jeziora. Organizacja igrzysk była bardzo dobra. Mogliśmy zobaczyć jak trenują i występują najlepsze drużyny pożarnicze na świecie i uczyć się od nich. Chociaż nie zajęliśmy wysokiego miejsca, to jestem zadowolony, bowiem dużo trenowaliśmy, drużyna była zgrana i daliśmy z siebie wszystko. Mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja, żeby pokazać na co nas stać. Dziękuję wszystkim sponsorom i organizatorom tego wyjazdu


 Jacek Pogorzelec, kierownik drużyny i fotoreporter
Olimpiada w Austrii to kolejne moje doświadczenie po blisko 20 latach. Pierwsze takie spotkanie było w Herning w Danii w 1997 roku, atmosfera spotkania nie zmieniła się, a wręcz przeciwnie po ponad 20 latach spotykamy wielu znajomych ludzi dziś już uczestniczących w zawodach w grupie starszej. Są to bardzo miłe i koleżeńskie spotkania po latach, choć kontakt z wieloma osobami i jednostkami utrzymywaliśmy od tej pierwszej Olimpiady, w której braliśmy udział poprzez różnorakie okazje, były to jubileusze naszych jednostek czy też okazyjne rozmowy telefoniczne, kartki okolicznościowe itp. Jak już wspomniałem, atmosfera Olimpiady jest niesamowitym przeżyciem szkoda tylko, że po 20 latach nic się nie zmienia pod względem informacji w ogólnych mediach o takim wydarzeniu, jakim jest Olimpiada CTiF. Sporty pożarnicze traktuje się troszeczkę po macoszemu. Przekaz przez ten okres czasu zmienił się niesamowicie, w Austrii pojawiła się telewizja i przekaz na żywo, Internet, media społecznościowe itp. W Danii tego jeszcze nie było. Sama ilość wykonywanych zdjęć pamiątkowych to ogromne ilości. Wracając do tegorocznej XVI Olimpiady CTiF, to całość Polskiej ekipy liczyła blisko 250 osób, w zawodach uczestniczyło po 30 reprezentacji całej Europy i goście z Japonii. Wraz z zawodami dla dorosłych odbywają się równocześnie Igrzyska MDP. Organizatorzy tego spotkania wywiązali się wzorowo z organizacji, uczestnicy mieli zapewnione możliwości treningowe, jak i te związane z rozrywką, gdzie wszyscy mogli się spotkać i wspólnie bawić. Pod względem logistycznym nie można mieć żadnych uwag, każda ekipa miała czas na przygotowanie i czas na odpoczynek. Olimpiada w Austrii w ocenie wielu uczestników była jedną z najlepiej zorganizowanych, a sama lokalizacja w Villach to przepiękna okolica. Był to niezapomniany czas spędzony w gronie wielu znajomych sprzed lat
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE