Parczewski klub "Senior Aktywny" nie próżnuje

Na "szwedzkim stole" znalazły się płody rolne w postaci czystej i przetworzonej przez znakomite kucharki i gospodynie wiejskie | foto Jacek Dejneka

kultura Pani Józefa Klajda, przewodnicząca klubu "Senior Aktywny", która otrzymała statuetkę Człowieka Roku Ziemi Parczewskiej, nie spoczywa na laurach. W ubiegłą środę zorganizowała imprezę pod nazwą "Miesiąc wrzesień wita Polską Złotą Jesień".

Jacek Dejneka

Opublikowano: 28 września 2020 16:12 | Aktualizacja: 28 września 2020 16:15

Spotkanie aktywnych seniorów odbyło się pod znakiem docenienia trudu i pracy rolników. W imprezie wzięło udział ponad 30 członków klubu. Na "szwedzkim stole" znalazły się płody rolne w postaci czystej i przetworzonej przez znakomite kucharki i gospodynie wiejskie. To wyjątkowe zdarzenie odbyło się w pomieszczeniu MOSiR, za co seniorzy serdecznie dziękują dyrektor Agnieszce Przekorze.

Oprawę muzyczną na akordeonie, przy wspólnym śpiewie seniorów, przygotował pan Zbigniew Wołowik.
Na październik klub "Senior Aktywny" planuje kolejną imprezę - chodzi o świętowanie zakończenia wykopków. Ma być pieczenie ziemniaków w masełku na świeżym powietrzu, prawdopodobnie we wsi Wierzbówka.
O klubie
Klub „Senior Aktywny” to niezależna grupa seniorów, która kilka razy w roku organizuje okolicznościowe imprezy z poczęstunkiem, oprawą muzyczną i często z potańcówką. Klub nie ma w Parczewie swojej oficjalnej siedziby, ale burmistrz Paweł Kędracki powiedział, że po zakończeniu rewitalizacji pomieszczeń po byłym Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Spółdzielczej powstanie tam Centrum Spotkań Międzypokoleniowych, w którym również "Senior Aktywny" znajdzie swoje miejsce.
 
Józefa Klajda, przewodnicza klubu "Senior Aktywny"
– Zorganizowałam tę imprezę pod szyldem "Miesiąc wrzesień wita Polską Jesień" dlatego, że większość emerytów z mojego klubu pochodzi z wiosek. Jesień to czas zbiorów, święto plonów. Na tym stole mamy wszystko z naszych sadów i ogrodów. Są świeże jabłka, gruszki klapsy, ale też szarlotka, jest ciasto gruszkowe oraz z borówki amerykańskiej. Są pomidorki koktajlowe i słoiczki z grzybkami. Są ogóreczki i papryka słodko-kwaśna. Tu są grzybki marynowane, orzechy laskowe i włoskie. Mamy swojskie wina z winogron, z malin i z truskawek. Mamy też nalewki z czarnego bzu i z pigwy oraz sok z czarnej porzeczki. Polecamy papryczki we wszystkich kolorach i smakach. Mamy winogrona, kabaczki i kapustę. Urodziliśmy się na wsi i szanujemy rolników, starszych ludzi, tym bardziej, że sami jesteśmy seniorami. Klub "Senior Aktywny" planuje następną imprezę w październiku, po wykopkach. Jest planowany wypiek ziemniaków z masełkiem i śpiewanie piosenek z czasów młodości
 
Zbigniew Wołowik, akordeonista
– Głosowałem na moją koleżankę Józefę Klajdę w plebiscycie "Wspólnoty" na Człowieka Roku Ziemi Parczewskiej. Przy okazji przygrywam do tańca i do śpiewu na organizowanych przez nią imprezach

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 miesiące temu | ocena +1 / -1

    iga

    bawcie sie bawcie ,bo czas sięnie zatrzyma, co widać po twarzach większości osób