Wykonawcą tej inwestycji jest parczewskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych. To jedyna firma, jaka zgłosiła się do przetargu. Oferta PRDM przewyższyła zabezpieczoną na kwotę o 647 tys. zł. Inwestorzy, tj. marszałek województwa, starosta parczewski i burmistrz, zaakceptowali tę kwotę. Rondo miła być skończone do 15 grudnia ubiegłego roku.
Chcieli więcej pieniędzy
Początkowo kwota przeznaczona na budowę ronda wynosiła 3 mln 384 tys.zł. Zarządu Dróg Wojewódzkich wyłożył 70 procent, czyli 2 mln 368 tys., a parczewski powiat i gmina dołożyły pozostałe 30 proc. po połowie, czyli po 507,7 tysięcy złotych. Oferta złożona przez PRDM opiewała jednak na kwotę 4 mln 31 tys.zł.
Wobec takiego obrotu sprawy wszystkie trzy samorządy dołożyły pieniędzy proporcjonalnie do swojego udziału procentowego.
Całkowity koszt projektu to 4.049.195,02 zł, w tym:
Środki, pochodzące z województwa lubelskiego to 2.839.670,06 zł
Powiat Parczew: 604.762,06 zł
Gmina Parczew: 604.762,05 zł
Ważniejsza droga do Zaliszcza
W połowie sierpnia ubiegłego roku dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z prezesem PRDM. Później panowie wbili symbolicznie pierwsze szpadle na przyszłym placu budowy. Budowa jednak nie ruszyła z kopyta. PRDM rzucił bowiem swoje siły na remont drogi z Podedwórza do Zaliszcza. Tamta droga była priorytetowa, bo miał ją otwierać premier Morawiecki. I rzeczywiście 6 października Mateusz Morawiecki uroczyście otworzył drogę na terenie gminy Podedwórze, na którą uprzednio obiecał pieniądze z rządowego programu budowy dróg lokalnych.
Trzeci termin drugiego maja
Parczewskie PRDM rozpoczęło prace na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Jana Pawła II około 6 września i do 12 grudnia zbudowało zaledwie połowę ronda. Dyrektor Gwozda z ZDW w Lublinie argumentował opóźnienie złą pogodą. ZDW wyznaczyło wykonawcy kolejny termin, który upłynął 5 kwietnia, a prace nadal nie zostały zakończone. Kolejny aneks do umowy zawierał trzeci termin wyznaczony na dzień 2 maja tego roku.