To już VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Pod Poetyckim Zawołaniem Rocha Sęczawy" w Parczewie. Tym razem bez nagród finansowych

kultura VII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Pod Poetyckim Zawołaniem Rocha Sęczawy" odbędzie się w tym roku bez nagród finansowych dla laureatów. Łukasz Gołąb skierował do Kędrackiego interpelację o przesunięciu min. 5 tys. zł na nagrody.

Jacek Dejneka

Opublikowano: 20 września 2020 12:39 | Aktualizacja: 20 września 2020 13:15

Burmistrz Paweł Kędracki powiedział nam wtedy, że dyrektorzy i księgowi spotkali się z wydziałem finansowym urzędu i podjęto decyzję o ograniczeniu wydatków m.in. biblioteki, która jest współorganizatorem konkursu.

Ranga konkursu

W sierpniu radny Łukasz Gołąb skierował do burmistrza interpelację, w której zwrócił się z prośbą o przesunięcie środków w budżecie gminy w kwocie min. 5000 zł z przeznaczeniem na nagrody.

Swoją prośbę motywował faktem, że wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników z kraju i zagranicy, jest też skutecznym narzędziem promocji miasta i gminy.

Z niezrozumiałych dla niego względów podczas obecnej edycji zrezygnowano z nagród, przyczyniając się tym samym do ograniczenia rangi i dalszego rozwoju konkursu.

Ograniczyli wydatki

Burmistrz odpowiedział radnemu, że gmina nie posiada środków w budżecie, które mogłaby przeznaczyć na nagrody dla uczestników konkursu. Dodał, że  gmina dokonała analizy wydatków we wszystkich podległych jednostkach, wprowadzając oszczędności w planach finansowych.

Burmistrz powiedział redakcji jeszcze w lipcu, że konkurs teoretycznie powinien się odbyć, a nagrody będą w postaci wyróżnień i dyplomów. Liczy też na to, że konkurs zostanie utrzymany i będzie się cieszył zainteresowaniem pomimo skromniejszych nagród.

Łukasz Gołąb, radny miejski

Niezrozumiałe względy

– Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników z kraju i zagranicy. Jest skutecznym narzędziem promocji miasta i gminy. Z niezrozumiałych dla mnie względów podczas obecnej edycji zrezygnowano z zakupu nagród, przyczyniając się tym samym do ograniczenia rangi i dalszego rozwoju konkursu

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 miesiące temu | ocena +6 / -0

    ech...brak słów

    Najwyższy czas by radni pomyśleli w dobie "pandeminicznej anarchii i kryzysu gospodarczego" o obcięciu poborów elicie władzy parczewskiej w ramach "oszczędności wydatków'. Dotyczy to miasta jak i powiatu.

  • 2 miesiące temu | ocena +5 / -0

    Mój Parczew

    Miasto o budżecie, jak się nie mylę około 65 milionów, nie jest w stanie wyasygnować marne 5000 zł ( 0.007% budżetu) na symboliczne nagrody. Aż ciśnie się na usta Adam Mickiewicz - " Język kłamie głosowi, a głos myślą kłamie".