Trwa nabór na szkolenia dla Kół Gospodyń Wiejskich z województwa lubelskiego

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich ze Starego Kłębowa (gmina Żelechów, powiat garwoliński) | foto EFRWP

kultura Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej zrealizuje szkolenia dla KGW. Szkolenia będą okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu produktów lokalnych oraz tradycyjnych, a także prowadzenia bieżącej działalności kół.

red.

Opublikowano: 20 września 2020 11:20 | Aktualizacja: 21 września 2020 14:30

Szkolenia są realizowane przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wspólnie z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego w ramach operacji „Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń Wiejskich II” w tym roku skierowane są do przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z dziewięciu województw, m.in. lubelskiego.

Jednodniowe szkolenia

Podczas jednodniowych szkoleń realizowanych uczestnicy będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu krajowych i unijnych systemów jakości żywności, istoty krótkich łańcuchów dostaw, dziedzictwa kulinarnego oraz znaczenia produktów lokalnych i tradycyjnych. Uczestnicy poznają również możliwości tworzenia partnerstw z innymi organizacjami z sektora publicznego, prywatnego i pozarządowego oraz możliwych źródeł finansowania swojej działalności.
– Koła Gospodyń Wiejskich od kilku lat przeżywają swój renesans, coraz częściej stając się liderem w swoich środowiskach i podejmując szereg różnych inicjatyw na rzecz nie tylko swych członków, ale również społeczności lokalnych. Bardzo duże zainteresowanie szkoleniami dla kół prowadzonymi przez Fundację w 2019 roku utwierdza nas w przekonaniu o potrzebie i skuteczności kontynuowania takich działań. Celem naszych szkoleń jest bowiem zapewnienie im merytorycznego wsparcia oraz pomoc w rozwiązywaniu najważniejszych problemów
i wątpliwości, które pojawiają się w ich bieżącej pracy – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Rekrutacja prowadzona jest do 25 września 2020 roku

Zgłoszenia do udziału w operacji pn. „Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń Wiejskich II”  przyjmowane są do 25 września br. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, uczestnicy pokrywają natomiast koszt dojazdu na szkolenia.

Szkolenia zostały zaplanowane na okres października i listopada 2020. Jednak jak podkreślają organizatorzy, realizacja każdego spotkania będzie uzależniona od aktualnej sytuacji związanej z pandemią Covid-19.
Więcej informacji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, dostępne są na stronie: www.efrwp.pl
Drugi etap projektu – warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i gastronomicznych

Warsztaty kulinarne

Po zakończeniu szkoleń część Kół Gospodyń Wiejskich zostanie zaproszona do przeprowadzenia warsztatów kulinarnych w szkołach podstawowych oraz szkołach kształcących w kierunkach gastronomicznych w swoich regionach. Warsztaty będą służyć przekazaniu najmłodszym oraz przyszłym adeptom sztuki kulinarnej nie tylko zalet wykorzystywania produktów lokalnych i tradycyjnych w kuchni polskiej, ale także przedstawieniu im tajników i przepisów należących do lokalnego dziedzictwa kulinarnego.

„Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń Wiejskich II” to kolejna operacja realizowana przez Fundację EFRWP z myślą o wspieraniu rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich. W cyklu warsztatów kulinarnych oraz szkoleń prowadzonych od 2018 roku udział wzięło blisko 480 członków KGW z całej Polski. Operacje są finansowane w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.Szkolenia są realizowane przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wspólnie z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego w ramach operacji „Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń Wiejskich II” w tym roku skierowane są do przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z dziewięciu województw, m.in. lubelskiego. 


Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.