Celem wyjazdu było przekazanie schronisku karmy dla zwierząt oraz koców, które udało się zgromadzić dzięki zbiórce zorganizowanej w szkole.
Wyjazd miał też dostarczyć młodym ludziom wiedzy z zakresu działalności schroniska, właściwego postępowania ze zwierzętami a także ukształtowanie postawy wobec zwierząt charakteryzującej się szacunkiem i empatią.
Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych wykładowców zajmujących się od lat tresurą i hodowlą, będących pracownikami schroniska.
Młodzież obejrzała prezentację multimedialną a także wysłuchała prelekcji dotyczącej adopcji zwierząt, historii podopiecznych schroniska, faktów, mitów i ciekawostek dotyczących zwierząt egzotycznych, omówiono problem gatunków ginących, ich zależności od środowiska i działalności człowieka.
Następnie była okazja do poznania podopiecznych schroniska. Był to najbardziej wzruszający moment wizyty.
Opiekunkami wyjazdu były Sylwia Budzyńska i Małgorzata Wróblewska.
To już kolejna zorganizowana akcja pomocy przez Szkolny Klubu Wolontariatu przy ZSP. Młodzież brała udział m.in. w akcji "Polacy – Rodakom" czyli przekazaniu dla Polaków zza Wschodniej Granicy biało-czerwonych paczek świąteczno-noworocznych. SKW bierze też co roku aktywny udział w Szlachetnej Paczce.
Beata Dybała, nauczycielka, ZSP Parczew:
Bezdomni są zarówno ludzie, jak i zwierzęta. Niestety, w przeciwieństwie do ludzi, którzy mogą nieraz odmienić swój los, zwierzaki nie mają nic do powiedzenia – często lądują na ulicy, bo już się komuś znudziły, są niepotrzebne i niechciane. Każdy z nas może pomagać zwierzętom – mogą być to zarówno małe rzeczy, jak i większe. Myślę, że wszyscy mamy sobie potencjał i jeśli tylko znajdziemy odrobinę dobrej woli możemy zmienić sytuację bezdomnych zwierząt.