reklama
reklama

Co to jest rusztowanie warszawskie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Co to jest rusztowanie warszawskie? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANEPodczas remontów i prac wykończeniowych w domu konieczne jest niekiedy wejście na nieco wyższy poziom, aby wykonać zadanie na wysokości. Najczęściej prace na wysokościach dotyczą budowy elewacji budynku, malowania i jego ocieplenia. Aby móc odpowiednio przygotować się do nich, należy zapewnić sobie maksymalny poziom bezpieczeństwa, jak i dobry dostęp do wyższych partii ścian. Z pomocą wtedy może przyjść rusztowanie warszawskie. Czym ono jest? Jakie ma zalety rusztowanie warszawskie? Czy rusztowanie warszawskie ma wady?
Reklama lokalna
reklama

Czym jest rusztowanie warszawskie?

Rusztowanie warszawskie to stabilna konstrukcja, która pozwala realizować prace na wysokościach. Szkielet łączony czopowo składa się identycznych ram spawanych ze stalowych rur. Co istotne, sama rama stanowi moduł z pionowych rur o długości 70 centymetrów, które połączone są ze sobą poziomymi 150 centymetrowymi rurami. Pozwala to uzyskać jeszcze większą stabilność całej konstrukcji. Poszczególne elementy rusztowania warszawskiego montowane są ze sobą bez użycia dodatkowych akcesoriów oraz narzędzi, a całość może osiągnąć wysokość nawet 8 metrów, jeśli zostanie zakotwiona czterema odciągami albo 5 metrów bez kotwienia. Jeden segment rusztowania waży około 10 kilogramów. 

reklama

Wysokiej jakości rusztowania warszawskie dostępne są między innymi na stronie internetowej https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/drabiny-betoniarki-taczki/rusztowania-stalowe.

reklama

Jakie są zalety rusztowania warszawskiego?

Rusztowanie warszawskie cieszy się dużą popularnością ze względu na bardzo wiele zalet, które oferuje. Pierwszym czynnikiem, który wpływa na jego wybór przez firmy remontowo-budowlane i fachowców to dosyć niska cena w porównaniu do innych rodzajów rusztowań. Ogromnym atutem jest bardzo prosty montaż, który podyktowany jest nieskomplikowanym procesem łączenia poszczególnych elementów, jak również ich niskiej wagi. Pojedyncze moduły są na tyle lekkie, że jedna osoba bez najmniejszych problemów poradzi sobie ze złożeniem i zdemontowaniem rusztowania warszawskiego. Jest to także duże ułatwienie kiedy trzeba często przestawiać całą konstrukcję lub szybko ją składać i przewozić w inne miejsca. Sam transport rusztowania warszawskiego nie wymaga posiadania samochodu o dużych gabarytach i pojemności. Dodatkowo cała konstrukcja może być z powodzeniem używana wewnątrz budynków podczas malowania czy tynkowania. To przekłada się na znacznie wyższy komfort pracy w porównaniu do drabin.

reklama

Jakie są wady rusztowania warszawskiego?

Jak każde urządzenie i narzędzie do pracy, tak i rusztowanie warszawskie ma kilka wad. Jedną z nich jest to, że nie mają one certyfikatów. Tym samym są uznawane za jedne z najbardziej niebezpiecznych, choć łatwość składania elementów wyklucza ewentualne błędy montażowe, które mogą wpłynąć na stabilność konstrukcji. jest to, że najczęściej nie posiadają one certyfikatów. Wątpliwości wzbudzają jednak deski, po których przemieszczają się pracownicy. Dlatego też warto zadbać o to, aby były one nowe i wykonane z solidnego oraz wytrzymałego drewna. Jednak pomimo wszelkich wad rusztowań warszawskich, są one nadal chętnie używane zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy budowlane.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama