SportGALERIA ZDJĘĆ - Uczniowie z Jabłonia wywalczyli złoto w Biegu Erasmusa+

28 września na stadionie lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyła się III edycja Biegu Erasmusa+.

W biegu tym nie mogło zabraknąć drużyny ZSCKR w Jabłoniu jako kilkuletnich beneficjentów programu Erasmus +. W skład drużyny weszli: Grzegorz Jędrzejewski, Konrad Syryjczyk, Mikołaj Hołownia i Patryk Tarasiewicz. W ubiegłorocznej edycji drużyna ze szkoły w Jabłoniu zajęła drugie miejsce, więc oczekiwania na ten rok były równie wysokie.

Każda z drużyn składała się z czterech osób. Zawodnicy mieli do pokonania 25 okrążeń, pokonując łącznie dystans 10 km. Drużyny same decydowały o tym, ile okrążeń i w jakiej kolejności biegli uczestnicy. Każdy z zawodników musiał pokonać minimum jedno 400-metrowe okrążenie. Ze zgłoszonych drużyn, w tym międzynarodowych, 62 ukończyło bieg w wymaganym czasie jednej godziny od rozpoczęcia.

Ogłoszenie wyników przerosło nasze oczekiwania zawodników. Drużyna zdobyła pierwsze miejsce w kategorii beneficjentów programu Erasmus+ z czasem 30 min 32 s.