II edycja Sosnowica Cross MTB już w tę sobotę

sport Każdy zawodnik po przejechaniu trasy będzie mógł skorzystać z pysznego bufetu, specjalnej strefy do umycia roweru myjką, a dla trzech pierwszych zawodników w każdej kategorii czekają atrakcyjne nagrody.

jd

Opublikowano: 4 września 2020 18:42 | Aktualizacja: 4 września 2020 19:02

W tę sobotę 12 września w Sosnowicy w powiecie parczewskim odbędzie się II edycja Sosnowica Cross MTB Maraton. Na terenowych kolarzy czekają specjalnie przygotowane trasy na kilku dystansach uzależnionych od wieku i wytrenowania zawodników. Gmina Sosnowica dla kolarzy oferuje malownicze tereny zróżnicowane szybkimi prostymi odcinkami do krętych singletracków pokrytych korzeniami z dodatkiem piachu.

Trzy dystanse

Rywalizacja przebiegnie na trzech dystansach w postaci pętli. Kolarze na dystansie "Mini" mają pokonać 13 kilometrów. Dystans "Fit" to o długości 26 km, a dla najbardziej doświadczonych cyklistów przygotowano 39 kilometrowy Półmaraton. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych podczas imprezy, którzy dopiero wkraczają w świat kolarstwa. Dla dzieci do lat sześciu został przewidziano wyścig "Mikro" na odcinku 200 metrów.

Weź udział w wyścigu i zwiedź Polesie

Udział w wydarzeniu można też połączyć ze zwiedzaniem malowniczej okolicy, bo w pobliżu znajduje się Poleski Park Narodowy, Dworek Kościuszki, Jezioro Czarne, Jeziora Białka Parczewska, gdzie znajduje się park linowy. Na pojezierzu łęczyńsko-włodawskim jest też jezioro Zagłębocze i jezioro Piaseczno. 35 km od Sosnowicy znajduje się Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego oraz spływ kajakowy granicznym Bugiem, a niewiele dalej jezioro w Okunince i jeziora Białe. Do tego wokół znajdują się Lasy Parczewskie.

Zapisz sie już dzić on-line, albo w Biurze Zawodów na miejscu

Od 8.30 do 12.00 będą prowadzone zapisy w Biurze Zawodów obowiązujące w kolejności zgodnie ze startem poszczególnych kategorii. Jest to spowodowane potrzebą uniknięcia braku możliwości zapisania się startujących, oczekując w kolejce z zawodnikami półmaratonu. O 10.00 rozpocznie się wyścig "Mikro", pół godziny później start "Fit", a o godz. 10.40 start "Mini". Półmaraton zacznie się o 12.40. Dekoracja najlepszych zawodników Fit, Mini i Mikro będzie o 13.30, a zwycięzców Półmaratonu o godz. 16.10. Koniec zawodów przewidywany jest na godzinę 17.00.

Zapisy on-line oraz wszelkie pytania do organizatora dostępne na stronie internetowej:
https://dostartu.pl/sosnowica-cross-mtb-maraton-v5042

Paweł Blicharski, organizator zawodów

Dopracowana II edycja

– Druga edycja będzie się znacząco różnić od poprzedniej, dopracowaliśmy wszelkie niedociągnięcia, które miały miejsce podczas pierwszej edycji. Idealne oznaczenie dojazdu na miejsce zawodów oraz trasy, zapewniony miły wypoczynek dla przyjezdnych z kolarzami i oczywiście prawdziwa rywalizacja podczas wyścigu, to wszystko będzie czekało w Sosnowicy w dniu zawodów

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.