Pewna Olimpia. Mają już podium!

Pewna Olimpia. Mają już podium! - Zdjęcie główne

SportNa kolejkę przed zakończeniem sezonu w Klasie A piłkarze Bartłomieja Jaszczuka zapewnili sobie trzecie miejsce.

Olimpia nie miała żadnych problemów z ograniem Agrosportu Leśna Podlaska. Już pół godzinie gospodarze mieli trzy bramki przewagi. Strzelanie rozpoczął Jakub Rykucki, który dostał piłkę na prawej stronie, zszedł do środka. Za pierwszym razem dobił swój strzał, a następnie huknął pod poprzeczkę.

Poprawił Patryk Gazda, a następnie Jakub Sałuch zdobył swojego pierwszego gola w seniorach, wykorzystując rzut karnym po faulu na Gaździe. Kropkę nad "i" postawił Bartłomiej Wasilewski. Jego gol był ozdobą spotkania, gdyż huknął z powietrza z 20 metrów w samo okienko.

- Mieliśmy spotkanie pod kontrolą. Szybko wypracowaliśmy sobie sporą przewagę i mogliśmy cieszyć się grą, chociaż z nieba lał się ogromny żar - mówi Kamil Jaszczuk, zawodnik Olimpii. Jabłonianie mają już pewne trzecie miejsce.

Olimpia Jabłoń - Agrosport Leśna Podlaska 6:0 (4:0)
Bramki: Rykucki 11', 22', Gazda 26', Sałuch 37' (k), K. Romaniuk 76', Wasilewski 90'.
Olimpia: Waszczuk - Cholewa (46' Skórski), B. Jaszczuk, M. Trubaj (70' M. Jakubiuk), W. Milaniuk, Sałuch, K. Jaszczuk (46' K. Burzec), K. Romaniuk, Gazda (82' Kozak), Rykucki (46' Szypulski), Zarczuk (46' Wasilewski).

Jeszcze 154 minuty
Przed zespołem niespełna dwa mecze.
W środę o godz. 17:30 rozpoczną bój od 26 minuty z Huraganem II Międzyrzec Podlaski. W pierwotnym terminie mecz został przerwany z powodu warunków atmosferycznych. W niedzielę o godz. 11:00 ostatni wyjazd. Ekipa wybierze się na spotkanie z Niwą Łomazy.

Więcej we wtorek we Wspólnocie Parczewskiej. Zapraszamy do lektury.