W Jabłoniu chciałaby zagrać nawet Barcelona

Patrząc na taki obrazek, aż chciałoby się wyjść na murawę i strzelić gola w wieczornej scenerii

sport Wkrótce na stadionie do użytku zostanie oddane oświetlenie. Za kilka miesięcy zamontowane zostaną kamery oraz nagłośnienie. Mieszkańcy żartują, że gdyby FC Barcelona otrzymała propozycję gry w Jabłoniu, z pewnością przyjęłaby ją bez wahania.

mp

Opublikowano: 16 listopada 2020 14:25 | Aktualizacja: 16 listopada 2020 14:25

Przy okazji budowy oświetlenia na boisku gminnym w Jabłoniu położono przewody do nawadniania nawierzchni oraz monitoringu i nagłośnienia.

- Nawodnienie, kamery oraz nagłośnienie będzie wykonane w przyszłym roku. Obecnie piłkarze będą mogli trenować przy sztucznym świetle - mówi wójt gminy Dariusz Łobejko.

Koszt inwestycji wyniósł 196 800 zł. Wykonawcą była firma Eres Piotra Szymańskiego z Parczewa. Na czterech 18-metrowych masztach oświetleniowych zamontowano 24 projektory ledowe. Osiem z nich ma moc po 300 W, zaś szesnaście po 400 W.

 

I wszystko jasne!

Oświetlenie to świetna wiadomość dla całej piłkarskiej społeczności Olimpii, zarówno seniorów, jak i grup młodzieżowych. - Przede wszystkim w czasie wiosny oraz jesieni, kiedy wcześnie robi się ciemno, będziemy mieli możliwość trenowania na naturalnej murawie, co znacząco pomoże nam w dobrym przygotowaniu do meczów. Myślę, że przy oświetleniu będziemy rozgrywać również mecze sparingowe - mówi kapitan Olimpii Kamil Jaszczuk.

Przekonuje, że na żywo cała inwestycja robi wielkie wrażenie i zespół nie może już się doczekać, kiedy zacznie trenować w nowych warunkach. - Szczególne podziękowania należą wójtowi naszej gminy - Dariusza Łobejko. Jest byłym piłkarzem i sędzią, doskonale rozumie sport - dodaje.

- Nasi seniorzy występują w Klasie B. Piłka nożna jest dodatkiem do życia, hobby i spełnieniem dziecięcych marzeń. Wiadomo, że nie są w stanie trenować przed zmrokiem, gdyż każdy ma pracę czy naukę. Nowa infrastruktura pozwoli na przeprowadzanie zajęć dla dzieci i starszych w godzinach popołudniowych - mówi Dariusz Łobejko.

Nie ukrywa, że chciałby, by Olimpia pięła się w hierarchii piłkarskiej naszego regionu. - Obecnie mamy drużynę w najniższej klasie rozgrywkowej, lecz wierzę, że do naszych graczy należy przyszłość. W ubiegłych latach było już blisko, lecz zawsze czegoś brakowało. Mam nadzieję, że praca wykonana przez trenera, kierownika i zawodników przyniesie upragniony efekt już w czerwcu przyszłego roku - dodaje.

"...już szron na głowie, a w sercu ciągle maj"

Wójt 2 listopada skończył 45 wiosen. Nie ukrywa, że jego czas sportowej rywalizacji już minął. - Może chciałbym wyjść na boisko, jednak trzeba pamiętać, że już nie to zdrowie. Jeśli będziemy organizować zmagania dla starszych panów, zawody rekreacyjne, chętnie wezmę udział - deklaruje Łobejko.

Nie ukrywa, że jeśli będzie taka możliwość, weźmie udział w działaniach rozjemczych. Jako arbiter prowadził spotkania IV ligi, jak również jeździł w roli asystenta sędziego na boje III ligi. Fajnie byłoby zobaczyć wójta, który wyjmuje z kieszonki czerwoną kartkę.

- W życiu pokazałem bodaj dwie "czerwienie". W zdecydowanej większości spotkań piłkarskich był spokój. Zawodnicy musieli mocno się postarać, by przedwcześnie opuścić plac boju - kończy.

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 15 dni temu | ocena +3 / -0

    gość

    Fajne. Tylko po co?

  • 15 dni temu | ocena +4 / -3

    Marek

    Psy będą miały lepszą widoczność w wysraniu się na stadionie.