Reklama

Gmina Jabłoń wprowadza ulgę w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opublikowano: wt, 11 sty 2022 13:15
Autor:

Gmina Jabłoń wprowadza ulgę w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Jabłoń od 1 stycznia 2022 r. wprowadza ulgę w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zamian za kompostowanie bioodpadów w przydomowym kompostowniku

Dnia 26.11.2021 r. Rady Gminy Jabłoń podczas obrad XXVIII sesji podjęła uchwałę w sprawie zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym.
Uchwała ta umożliwia mieszkańcom skorzystanie z ulgi w opłacie za odpady komunalne w zamian za kompostowanie bioodpadów we własnych przydomowych kompostownikach. Ulga wynosi 1,00 zł miesięcznie od osoby i zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach dotyczy jedynie właścicieli budynków jednorodzinnych.
W celu skorzystania z ulgi mieszkańcy muszą złożyć nową deklarację w Urzędzie Gminy Jabłoń (pokój nr 1).

Odbiór odpadów komunalnych z terenu Gminy Jabłoń

W 2022 roku odbiorem, transportem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych z terenu Gminy Jabłoń będzie zajmowała się firma Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Parczewie, która wygrała przetarg na powyższe zadania.
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Jabłoń w 2022 r. został już opracowany i jest dostępny w wersji elektronicznej na stronie Gminy Jabłoń pod adresem:  http://www.jablon.pl/images/2022/dokumenty/harmonogram-odpady-2022.pdf oraz w wersji papierowej w Urzędzie Gminy Jabłoń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE