Stanisław Karczewski - Marszałek Senatu RP IX kadencji, wicemarszałek Senatu RP VIII kadencji, senator VI i VII kadencji, wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwość.
Studiował na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej i uzyskał dyplom lekarza medycyny. Bezpośrednio po uzyskaniu dyplomu lekarza medycyny rozpoczął pracę w Szpitalu Rejonowym w Nowym Mieście nad Pilicą. Uzyskał I i II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej.
Był kolejno stażystą, młodszym asystentem, asystentem, starszym asystentem, kierownikiem Oddziału Pomocy Doraźnej, zastępcą ordynatora, zastępcą dyrektora, dyrektorem i ordynatorem Oddziału Chirurgicznego. Był przewodniczącym Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność".
Był członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich, Towarzystwa Chirurgów Onkologicznych i Towarzystwa Widechirurgów.
W latach 1998-2002 był radnym Powiatu Grójeckiego z listy AWS. W latach 2002-2005 był radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego z listy Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach parlamentarnych w 2005 roku został senatorem RP VI-tej kadencji.
Był zastępcą przewodniczącego Komisji Zdrowia, członkiem Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. Należał również do Zgromadzenia Parlamentarnego Państw Śródziemnomorskich i grupy międzyparlamentarnej Polsko-Jordańskiej i Polsko-Fińskiej.
W wyborach w 2007 r. ponownie został wybrany senatorem RP. Został zastępcą sekretarza Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość, a od kwietnia 2010 r. pełnił funkcję przewodniczącego części senackiej Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Był zastępcą przewodniczącego Komisji Zdrowia, zasiadał w Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, był również członkiem Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Należał do Grup Parlamentarnych: Polsko-Kuwejckiej, Polsko-Tureckiej, Polsko - Jordańskiej oraz Parlamentarnego Zespołu ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.
Był zastępcą członka Delegacji Sejmu i Senatu do Zgromadzenia NATO.Od 2003 roku należy do partii Prawo i Sprawiedliwość. Jest członkiem Radomskiego Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości, Rady Politycznej, a od stycznia 2011 r. Komitetu Politycznego.
Źródło: Gm. Dębowa Kłoda