Reklama

Reklama

Spłacą pożyczki od gminy, ale za rok

Opublikowano: 16 grudnia 2020 23:00
Autor: JD | Zdjęcie: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gm. Parczew: Trzy stowarzyszenia proszą o przedłużenie spłaty pożyczek do końca grudnia 2021 roku.

Reklama

Na sesji Rady Gminy 25 czerwca wszyscy obecni radni podnieśli ręce za nieoprocentowanymi pożyczkami z budżetu gminy dla trzech miejscowych stowarzyszeń na inwestycje na terenie gminy.

Wiaty turystyczne i albumy książkowe

Stowarzyszenie Sołtysów Gminy Parczew dostało 163 214 zł na budowę wiaty turystyczno-rekreacyjnej na ternie MOSiR w Parczewie i budowę placów zabaw w Parczewie i Przewłoce.

Stowarzyszenie "Razem dla Parczewa" dostało 50,5 tys. zł na wydanie albumu, pozycji książkowej, dotyczącej Parczewa i okolic, natomiast trzecie stowarzyszenie - "Piskorzanka" z Jasionki - dostało 52 tys. zł na budowę wiaty turystyczno-rekreacyjnej w miejscowości Jasionka.

Pobrane pożyczki mają być spłacone do końca tego roku. Burmistrz zachęcał radnych za głosowaniem za udzieleniem pożyczek w tych trzech przypadkach. Był na tyle przekonujący, że wszyscy podnieśli ręce za wnioskowanym wsparciem.

Nie m zagrożenia

Na sesji 30 października wyszło na jaw, że pożyczki nie zostaną spłacone, ale burmistrz Paweł Kędracki mówi, że nie ma zagrożenia, żeby stowarzyszenia nie oddały pożyczonych pieniędzy.

Trzeba będzie jednak na to poczekać kolejny rok. Pieniądze pochodzą de facto z funduszy unijnych i zostaną odzyskane po zrealizowaniu projektów. Wszyscy radni byli za przedłużeniem okresu spłaty pożyczek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.