Reklama

Reklama

Święty Mikołaj zawitał do Brudna. Nie ominął żadnego dziecka

Opublikowano: 16 grudnia 2020 21:16
Autor: JD

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gm. Parczew: Orszak św. Mikołaja dotarł aż do 41 dzieci. Wszystkie były grzeczne, żadne nie dostało rózgi.

Reklama

Pomysł zrodził się niedawno, kiedy obostrzenia z powodu epidemii nie pozwoliły na zorganizowanie spotkania integracyjnego mieszkańców sołectwa Brudno. Były na to pieniądze z funduszu sołeckiego.

Po krótkiej naradzie pani sołtys Elżbiety Mazurek z Radą Sołecką i po konsultacjach w gminie okazało się, że można za nie zakupić artykuły spożywcze dla najmłodszych.

Początkowo miały to być paczki dla najbardziej potrzebujących. Ale rozpoczęły się poszukiwania darczyńców wśród znajomych i okazało się, że ludzi o wielkim sercu nie brakuje.

Dzięki zebranej kwocie przygotowano paczki dla wszystkich dzieci z Brudna, a jest ich całkiem spora grupa, bo aż dla 41. Na potrzeby mikołajkowej akcji powstał też niezwykły pojazd do rozwożenia prezentów - bowiem ludzi talentu plastycznego i technicznego we wsi nie brakuje.

Takiej akcji Brudno jeszcze nie widziało, dlatego wszyscy byli bardzo zaskoczeni i zadowoleni.

W niedzielę orszak Świętego Mikołaja wraz z pomocnikami podróżował po miejscowości, rozdając paczki małym, a słodycze nieco większym dzieciom. Wszyscy byli grzeczni, nikt nie dostał rózgi.

Za naszym pośrednictwem organizatorzy akcji chcą podziękować sponsorom: pani Barbarze Bloch, radnej okręgu oraz panu Jerzemu Szwajowi, radnemu Sejmiku Województwa Lubelskiego, a także tym wszystkim mieszkańcom, którzy czynnie włączyli się w mikołajki.

- To dzięki waszemu wsparciu paczki dostały wszystkie nasze dzieci. Życzymy Państwu spokojnych, zdrowych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku - mówi pani sołtys Elżbieta Mazurek.

- Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować podobną akcję, a być może wiejskie Mikołajki na stałe wpiszą się w kalendarz imprez - mówi sołtys Elżbieta Mazurek (pierwsza z prawej).

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +2 / -1

    Soltys

    Gwiazda nie jednej tv, może trzeba było o swoich pociechach pomyśleć lata temu. Kompromitacja.