Włamał sę do domku letniskowego. Klucze wykradł domownikom

wiadomosci Mundurowi z Parczewa zatrzymali 24 - latka, który włamał się do domku letniskowego w miejscowości Lejno. Najpierw młody mężczyzna wykradł klucze od domowników, którzy opiekowali się działką, a następnie dostał się do domku. Łupem złodzieja padła wiatrówka, latarka i inne przedmioty pozostawione w budynku.

KWP w Lublinie

Opublikowano: 17 listopada 2020 08:43 | Aktualizacja: 17 listopada 2020 08:43

W sobotę do dyżurnego parczewskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do domku letniskowego w miejscowości Lejno w gminie Sosnowica. Na miejsce pojechali kryminalni, którzy ustalili, że z budynku zginęła wiatrówka, na które nie potrzeba zezwolenia, markowa latarka oraz inne przedmioty będące na wyposażeniu domku.

 

Już w trakcie przeprowadzania oględzin oraz rozmowy ze świadkami zdarzenia mundurowi wytypowali potencjalnego włamywacza. 24 – latek został zatrzymany w sąsiedniej miejscowości, a przypuszczenia policjantów okazały się trafne. Okazało się, że mężczyzna zabrał wcześniej klucze do budynku innym domownikom, którzy opiekowali się działką, a następnie dostał się do środka kwatery, gdzie dokonał kradzieży. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty i przekazali je właścicielowi.

 

Mieszkaniec gminy Sosnowica usłyszał w poniedziałek zarzut kradzieży z włamaniem i za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem. Za to przewinienie kodeks karny przewiduje nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.