W środę (4 maja) zaczęły się egzaminy maturalne, do których przystępuje w tym roku ok. 290 tys. osób. Pierwszego dnia uczniowie zdają obowiązkowy, pisemny język polski na poziomie podstawowym. W ramach egzaminu muszą odpowiedzieć na szereg pytań i napisać wypracowanie na jeden z trzech tematów. Matura zaczęła się o godzinie 9.00. Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała, że o 14.00 opublikuje arkusze egzaminacyjne z pytaniami i tematami wypracowań. Jednak już około południa pojawiły się nieoficjalne informacje jakie były tematy wypracowań.
- Według nieoficjalnych relacji wynika, że w tegorocznym arkuszu maturalnym z języka polskiego znajdziemy motyw tradycji w "Panu Tadeuszu" oraz motyw przyjaźni w "Nocach i Dniach" - informuje Gazeta.pl.
CZYTAJ TAKŻE: Kraj: Zaczynają się tegoroczne matury. Jakie pojawiły się przecieki dotyczące języka polskiego?
Jeden temat miał brzmieć "Czym dla człowieka może być tradycja?" na podstawie "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, a drugi "Kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szczęścia? w oparciu o "Noce i dnie" Marii Dąbrowskiej. Natomiast jak podaje m.in. Polska Times - trzeci temat dotyczył interpretacji wiersza Józefa Barana pt. "Najkrótsza definicja człowieka".
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.