Reklama

Reklama

Lublin: WSEI uroczyście zainaugurowała rok akademicki. Studia zaczyna ok. 3 tys. osób

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji uroczyście rozpoczęła rok akademicki. Studia na WSEI zaczyna 3 tys. osób. Władze uczelni liczą, że pandemia nie przeszkodzi w studiowaniu i podkreślały jak ważną rolę pełni kierunek pielęgniarstwo.

Reklama

Podobnie, jak inne lubelskie uczelnie, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji uroczyście rozpoczęła nowy rok akademicki. Inauguracja odbyła się w czwartek (14 października). W trakcie uroczystości rektor wspomniał o pandemii koronawirusa i o tym, że sytuacja jest niepewna.

- Monitorujemy jednak sytuację i adaptujemy do niej nasze regulacje wewnętrzne. Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani i mam nadzieję, że pomimo trudności uda nam się ten rok akademicki przeprowadzić w sposób bezpieczny - podkreślał dr hab. Mirosław J. Jarosz, rektor WSEI.

W ciągu 20 lat istnienia uczelnię skończyło ok. 60 tys. studentów, w tym ponad 19 tys. to absolwenci studiów absolwentów. W roku akademickim 2020/2021 uczelnię opuścił już 19 rocznik absolwentów, czyli  1.968 osób. W roku akademickim 2021/2022 naukę na I roku studiów I i II stopnia rozpoczyna ponad 3000 studentów, w tym na I-szym roku 610 studentów na tokach anglojęzycznych; pielęgniarstwo I i II stopień; zarządzanie I i II stopień; informatyka I i II stopień, Ekonomia II stopień. Ogółem w rozpczynającym się własnie roku akademickim, kontynuować studia będzie ponad 7,5 tys. studentów,  w tym  ponad 1.335 obcokrajowców, z 29 krajów na 7 kierunkach studiujących w języku angielskim. Studia anglojęzyczne realizowane są już 6 rok.

- Ponadto na Uczelni studiuje ok. 1000 osób na 1 lub 2-letnich studiach podyplomowych. Jest to kadra zarządzająca i pracownicy firm, podmiotów leczniczych, terapeuci, nauczyciele, psychologowie. Szczególnie ważnym dla Uczelni kierunkiem jest Pielęgniarstwo. Od roku akademickiego  2018/2019, Uczelnia na tym kierunku prowadzi również w języku angielskim studia pełnopłatne, jako jedyne na tym kierunku w kraju. Obecnie na kierunku pielęgniarstwo studiuje 1870 studentów, w tym w j. angielskim studiuje 486 osób - mówił Teresa Bogacka, kanclerz WSEI.

W trakcie inauguracji odbyło się wręczenie nagród i odznaczeń państwowych dla pracowników i przyjaciół uczelni. Potem przedstawiciele studentów z I roku, ze wszystkich kierunków studiów prowadzonych w języku polskim i angielskim złożyli uroczyste ślubowanie w obecności wszystkich zgromadzonych oraz otrzymali symboliczne indeksy. Nie zapomniano też o sukcesach absolwentów WSEI, którzy za swoje osiągnięcia otrzymali nagrody pieniężne, dyplomy i wyróżnienia. Z kolei wykład inauguracyjny pt. "Zrównoważony rozwój a Czarne Łabędzie. Jak przygotować gospodarkę i biznes na nieprzewidywalne” wygłosił dr Jerzy Kwieciński, profesor Honoris Causa WSEI, wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy