reklama
reklama

Bezpieczeństwo w gminie Milanów. Znamy wyniki raportu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bezpieczeństwo w gminie Milanów. Znamy wyniki raportu - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie4 wypadki, w których zginęła 1 osoba; 4 kradzieże; 15 Niebieskich Kart – znamy policyjne statystyki z gm. Milanów w 2020 roku. – Gmina jest bezpieczna – ocenił zastępca komendanta powiatowego policji w Parczewie.
reklama

 

Raport o stanie bezpieczeństwa w gm. Milanów w 2020 roku przedstawił na ostatniej sesji komisarz Mariusz Kawalerski, I zastępca powiatowego komendanta policji w Parczewie. Zwrócił uwagę, że minione 12 miesięcy w znacznym stopniu upłynęło pod znakiem pandemii koronawirusa, co miało przełożenie na policyjne statystyki. Nie był to zatem okres do końca miarodajny.

 

W 2020 roku w gm. Milanów miały miejsce 4 kradzieże, 1 włamanie, nie było zaś uszkodzeń mienia. Policjanci podjęli 4 interwencje związane z przestępczością narkotykową (w 2019 r. – 2). – Milanów jest bezpieczną gminą. Trzeba pewne rzeczy monitorować, np. kwestie narkotyków, ale są one w każdej gminie. Jeśli chodzi o przestępczość zorganizowaną lub kryminalną, to w tym zakresie w Milanowie nie ma większego problemu – ocenił komisarz Kawalerski.

reklama

 

W ubiegłym roku w gm. Milanów doszło do 4 wypadków drogowych (podobnie jak rok wcześniej). Zginęła w nich jedna osoba. Co ciekawe było więcej kolizji, bo 27 wobec 16 w 2019 roku. W 2020 roku policjanci zatrzymali 15 pijanych rowerzystów wobec 4 w 2019 roku, ale zdaniem Kawalerskiego wynikało to ze wzmożonej liczby kontroli.

 

Funkcjonariusz przypomniał, że w ubiegłym roku policja kupiła nowy, nieoznakowany radiowóz za ponad 90 tysięcy złotych. Połowa pochodziła z budżetu policji, a połowa – od samorządów, w tym od gm. Milanów. – Auto bardzo nam pomaga, jest szybkie, sprawne technicznie, mobilne. Możemy w łatwy sposób zatrzymywać piratów drogowych. Jako gmina bardzo nam pomogliście – przyznał policjant i zachęcił do zgłaszania np. dzielnicowemu sugestii, w których miejscach na terenie gm. Milanów, radiowóz powinien się najczęściej pojawiać.

reklama

 

 

Komisarz Kawalerski podał też statystyki dotyczące przemocy domowej w gm. Milanów. – Ściśle monitorujemy ten obszar. W waszej gminie sytuacja utrzymuje się na podobnym poziomie. W ubiegłym roku było ponad 40 interwencji domowych, z czego uruchomiono 15 procedur Niebieskich Kart. Skala nie jest zbyt duża, ale bylibyśmy w pełni usatysfakcjonowani, gdyby Niebieskich Kart nie było w ogóle – ocenił policjant, zwracając się do radnych.

 

Przypomniał również o zmianach w prawie, które pozwalają na szybkie izolowanie oprawców od ofiar. Chodzi o tzw. ustawę antyprzemocową, która weszła w życie kilka miesięcy temu. – Sprawcę można natychmiast usunąć z domu na 14 dni, nawet jeśli nie zrobi tego np. prokurator i nie zastosuje zakazu zbliżania. W czasie dwóch tygodni możemy wszcząć procedury dłuższej izolacji – dodał zastępca komendanta i zachęcił mieszkańców gm. Milanów do zgłaszania przemocy domowej. – Nie zbagatelizujemy żadnego sygnału – zapewnił komisarz.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama