Reklama

Reklama

"Franciszkańska 3". Parczew znowu stanie w obronie papieża Jana Pawła II

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Roman Korpolewski

"Franciszkańska 3". Parczew znowu stanie w obronie papieża Jana Pawła II - Zdjęcie główne

Poprzednie spotkanie zostało zorganizowane w pierwszej połowie marca | foto Roman Korpolewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Kolejne spotkanie w obronie dobrego imienia papieża Jana Pawła II jest planowane w Parczewie w niedzielę, 2 kwietnia.

Reklama

Przypomnijmy. TVN24 wyemitował reportaż "Franciszkańska 3", z którego ma wynikać, że ówczesny kardynał Karol Wojtyła w latach 1964-1978 tuszował przypadki pedofilii podległych mu księży. Podobne tezy zostały zawarte w książce holenderskiego dziennikarza.

W obronie Jana Pawła II stają mieszkańcy całej Polski, którzy nie zgadzają się z tezami zawartymi w dokumencie. Jedno ze spotkań upamiętniających zostało niedawno zorganizowane w Parczewie, a kolejne jest planowane na niedzielę, 2 kwietnia, czyli w 18. rocznicę śmierci papieża.

– Zacznie się o godzinie 21.37 (godzina śmierci papieża – dop. aut.) przy pomniku Jana Pawła II (koło Kościoła Opatrzności Bożej – dop. aut.). Zapraszamy wszystkich, którym na sercu leży obrona naszych wspólnych wartości, dla których Jan Paweł II jest autorytetem – zachęca Grzegorz Duda, miejski radny w Parczewie, jeden z organizatorów spotkań (obok Adama Wróblewskiego, radnego powiatowego).

W pierwszym spotkaniu wzięło udział około 100 osób. – Wiele z nich zapaliło znicze lub złożyło kwiaty. Następnie udaliśmy się do Kościoła Opatrzności Bożej, gdzie przed relikwiami św. Jana Pawła II odmówiliśmy różaniec w intencji pokoju wewnętrznego w naszej ojczyźnie i ustania ataków na Jana Pawła II i Kościół – relacjonował Grzegorz Duda.

Uczestnicy spotkania wyrazili "sprzeciw i dezaprobatę dla prób dyskredytacji jednego z największych autorytetów".

– W ostatnim czasie jesteśmy świadkami niszczenia, ośmieszania czy nawet zwalczania wszystkiego, co jest związane z Kościołem katolickim, który dla wielu jest ostoją tradycyjnych wartości. Uważam, że to celowe działania mające na celu zniszczenie naszej tożsamości narodowej, bo jak powiedział błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński: "kiedy przyjdą zniszczyć ten naród, to zaczną od kościoła, bo kościół jest siłą tego narodu" – mówi radny Duda (...)

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej". 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy