O problemach z dostępnością musztardy we Francji pisał niedawno branżowy portal money.pl. Dziennikarze serwisu tłumaczyli, że na sytuację wpłynęło kilka czynników: susza w Kanadzie, słabe zbiory w kraju nad Sekwaną oraz trwająca od pół roku wojna na Ukrainie. – Wszystkie te zjawiska ograniczyły zapasy dostępnych dla producentów nasion gorczycy. To właśnie z Kanady Francuzi importują nasiona, ale w kraju tym nastąpiła zapaść rolnicza z powodu suszy. Z kolei zbiory własne we Francji były w tym roku znacznie mniejsze, a rolnicy obserwują spadek trzeci rok z rzędu. Przyczyną takiego stanu są mokre zimy i relatywnie zimne wiosny – czytamy.
Mieszkający we Francji ksiądz Mateusz Markiewicz, sekretarz generalny Instytutu Dobrego Pasterza zauważył na Twitterze, że we francuskich sklepach pojawiła się produkowana w Parczewie musztarda. – Ratuje ona Francuzów – ocenił duchowny. Pod postem wywiązała się ciekawa dyskusja. – Taka sama jak w Polsce, czy receptura zmieniona pod gusta Francuzów? Smakuje im? – dociekał jeden z internautów. – Nie potrafię odpowiedzieć na te pytania, zobaczyłem parczewską musztardę przy okazji własnych zakupów. Zazwyczaj kupuję musztardę w Polsce, bo mamy większy wybór i są one łagodniejsze – odpowiedział duchowny.
Z kolei pani Olga napisała, że "jej tata uznaje tylko parczewską musztardę". – Po wyprowadzce z Lubelszczyzny na Mazowsze ubolewa, że nie może nigdzie dostać tej musztardy – podzieliła się spostrzeżeniami internautka. O komentarz do tematu pojawienia się we Francji parczewskiej musztardy poprosiliśmy przedstawicieli wytwórni, ale nie odpowiedzieli na nasze pytania.
Historia produkującej nie tylko musztardę, ale też m.in. ketchup czy ocet firmy, sięga 1969 roku, a struktura organizacyjna wytwórni zmieniała się. – W 1990 roku staliśmy się samodzielnym przedsiębiorstwem. Z kolei w 2010 r. wytwórnia została powiązana z międzynarodową spółką Apis Vita, a na czele zarządu stanął Matej Hojnik – czytamy na stronie zakładu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.