reklama
reklama

Pałacowe Spotkania z Historią, możesz stać się jej częścią

Opublikowano:
Autor:

Pałacowe Spotkania z Historią, możesz stać się jej częścią - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskieJabłoń: Pałac Łubieńskich i otaczający go park stają się przestrzenią sprzyjającą integracji, a także miejscem, które ma szansę stać się tłem dla wielu inicjatyw społecznych. Pierwsza z nich już 10 maja.
reklama

W ramach Pałacowych Spotkań z Historią organizowanych przez Archiwum Społeczne, które powstało dzięki wygranej w konkursie Most The Most – Nasz Zabytek, sołtys Kolana  zaprasza do dzielenia się swoimi wspomnieniami, anegdotami i opowieściami. Chodzi o to, by spisać nawet kilka zdań, które będą świadectwem przeszłości wsi. Może to być historia o lubianym, bądź nielubianym sąsiedzie, wspomnienie z życia na wsi, o ludziach, których zapamiętaliśmy, albo co chcielibyście powiedzieć lub przekazać młodym pokoleniom.

- W przypadku zbierania materiałów do Archiwum Społecznego największą wartością jest dla mnie to, że ludzie odzywają się naprawdę z różnych zakątków Polski, a czasem i świata - mówi Diana Abramczuk-Sak, sołtys Kolana. - Otrzymuję informacje, że przypadkiem znaleźli na naszych stronach zdjęcie, na którym rozpoznali swoich dziadków, pradziadków, czy po prostu kogoś z rodziny. Proszą o odesłanie materiałów, dopytują, jak teraz wygląda wieś, co słychać u ich dawnych sąsiadów i tak nawiązujemy znajomość. To jest niezwykle budujące i wzruszające i wtedy wiem, że to, co robimy, ma głęboką wartość i sens - dodaje pani sołtys.

reklama

Każda historia ma znaczenie. Zbierane będą nie tylko opowieści, ale także zdjęcia, aby stworzyć lokalne archiwum społeczne, które stanie się cennym źródłem dla przyszłych pokoleń. Kontynuowany będzie też projekt "Śladami Kolańskiej Ławeczki"– w poszukiwaniu lokalnych historii, wspomnień, a także osób, które inspirowały i wciąż inspirują do działania.

 Zachęcamy do przekazywania opowieści, zdjęć i wspomnień, które staną się częścią tej pięknej inicjatywy. Więcej informacji: 661-095-735 lub bezpośrednio u Diany Abramczuk-Sak oraz Magdaleny Wrońskiej. Zachęcamy do udziału!

reklama

Zdj. Gdzieś tam daleko być może komuś zakręciła się w oku łezka na widok ukochanej babci na zdjęciu, być może zdjęcie przywołało wspomnienia z dzieciństwa i wówczas Kolano wybrzmiewa na ustach ludzi, którzy być może nie wiedzą, w którym rejonie Polski się znajduje, ale wiedzą, że stąd wywodzą się ich korzenie

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo