- Wskazany teren jest własnością gminy Parczew, a cały obszar jest silnie zdegradowany. Stanowi on niechlubną wizytówkę miasta, a jego rewitalizacja jest bardziej celowa niż terenów nowych osiedli objętych aktualnym planem - zauważył Gołąb w interpelacji do burmistrza Pawła Kędrackiego.
Dodał, że postulat był zgłaszany m.in. przez Mirosława Naumiuka, byłego przewodniczącego Rady Miejskiej w Parczewie w ramach konsultacji.
Burmistrz Paweł Kędracki poinformował, że w przypadku opracowywanego obecnie Gminnego Programu Rewitalizacji, nie ma już możliwości korekty obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji.
- Konsultacje zostały przeprowadzone w 2022 r., a Rada Miejska w Parczewie przyjęła uchwałę ws. wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji gminy Parczew. Została ona ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego i weszła w życie - przypomniał Kędracki.
Odnosząc się do pytań Gołąba ws. miejskiej jadłodajni przy ulicy Kolejowej, burmistrz poinformował, że obiekt został odebrany przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Parczewie. Budynek został przekazany Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.