Reklama

Reklama

Parczew: nad drogą został zamontowany ...taśmociąg do produkcji ekogroszku

Opublikowano: śr, 19 sty 2022 16:36
Autor: | Zdjęcie: Stock Adobe

Parczew: nad drogą został zamontowany ...taśmociąg do produkcji ekogroszku   - Zdjęcie główne

Zdjęcie ilustracyjne | foto Stock Adobe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie O przywrócenie przejezdności drogi przebiegającej między miejską ciepłownią a zakładem Sobianek apelował Mirosław Naumiuk, przewodniczący rady gminy. – Problem został już rozwiązany – odpowiada gmina.

Reklama

Chodzi o drogę będącą przedłużeniem ul. Składnicowej.– Został nad nią zamontowany taśmociąg wykorzystywany przez przedsiębiorcę do produkcji ekogroszku, która jest uciążliwa dla mieszkańców Parczewa (skarżyli się na pył osadzający się na oknach – aut.). Nie można ułatwiać firmie prowadzenia takiej działalności – tłumaczy Mirosław Naumiuk, przewodniczący Rady Miejskiej w Parczewie, który napisał w tej sprawie interpelację do burmistrza Pawła Kędrackiego. – Czy działka stanowi drogę gminną? Jeśli tak, to proszę o natychmiastowe przywrócenie jej przejezdności. Jeżeli nie, to na jakiej podstawie działka jest użytkowana przez osoby niebędące jej właścicielem? – dociekał Naumiuk.

 

Wyjaśnił w rozmowie z nami, że gdyby była to "zwykła działka", to burmistrz może wydzierżawiać ją dowolnym podmiotom na okres do trzech lat, bez zgody radnych". – Z kolei drogi gminnej nie można wydzierżawiać ani udostępniać – tłumaczy formalne zawiłości przewodniczący.

 

Burmistrz Paweł Kędracki odpowiedział, że działka jest własnością gm. Parczew, choć droga ma w tym miejscu charakter wewnętrzny. – Przedsiębiorca nie ma umowy na indywidualne korzystanie z nieruchomości – wyjaśnił burmistrz, dodając, że problem został już jednak rozwiązany. – Droga została udrożniona – poinformował.

 

Przypomnijmy, że o problemie pyłu unoszącego się znad mieszczącego się przy ulicy Polnej zakładu Sobianek pisaliśmy kilkukrotnie. Wiosną ubiegłego roku do naszej redakcji trafiło kilka skarg. (....)

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej". 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy