Studium zagospodarowania przestrzennego to obowiązująca w danej gminie "konstytucja planistyczna", z którą zgodne muszą być miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego.
Obowiązujące dla Parczewa (chodzi wyłącznie o teren miasta) studium zostało przyjęte w czerwcu 2007 roku, a po trzech latach uległo zmienianie. – Od tego czasu polityka przestrzenna miasta uległa dezaktualizacji, co pociąga za sobą konieczność zrewidowania ustaleń studium i zaktualizowania jego zapisów. Musimy dostosować je do obecnych uwarunkowań gospodarczych, społecznych i przestrzennych, a także odrębnych przepisów mających przełożenie na dokument – tłumaczy Agnieszka Hawryluk, sekretarz gm. Parczew i dodaje, że "w mieście występuje największe zainteresowanie terenami, na których będzie możliwość realizacji zabudowy mieszkaniowej, usługowej, produkcyjnej".
Jakie będą kierunki rozwoju przestrzennego Parczewa? Przewiduje się m.in. "intensywny rozwój społeczno-gospodarczy z zapewnieniem prawidłowego funkcjonowania
lokalnych systemów przyrodniczych decydujących o jakości przestrzeni zamieszkania w odniesieniu do koncepcji urbanizacji". (...).
Więcej będzie można przeczytać w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej".
TUTAJ znajdziesz więcej informacji z Parczewa.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.