Reklama

Reklama

Parczew. Sobianek na dużym plusie. Spółka potroiła zysk

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Sobianek.pl

Parczew. Sobianek na dużym plusie. Spółka potroiła zysk - Zdjęcie główne

foto Sobianek.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Ponad 42 miliony złotych wyniósł w 2021 roku zysk Sobianka, jednej z największych parczewskich firm, która zajmuje się m.in. sprzedażą węgla. To ponad trzy razy lepszy wynik niż w 2020 r.

Reklama

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością muszą publikować roczne sprawozdania finansowe, które są zatwierdzane do 30 września kolejnego roku. Znamy już sprawozdanie Sobianka, jednej z największych parczewskich firm, zatrudniającej ponad 100 osób. W 2021 r. przychody spółki ze sprzedaży wyniosły 551,1 mln złotych, przy czym ok. 9,8 mln zł to wpływy ze sprzedaży usług, a ok. 541,4 mln zł – ze sprzedaży towarów.

Zysk Sobianka wyniósł ok. 42,2 mln zł, to dużo więcej niż w 2020 roku, kiedy wyniósł 11,7 mln zł (dane za 2020 r. nie są jednak do końca miarodajne ze względu na wybuch pandemii Covid-19). Ubiegłoroczny zysk został przeznaczony na zwiększenie tzw. kapitału zapasowego do kwoty 136,2 mln zł.

W ubiegłym roku najwięcej pieniędzy przyniosła firmie sprzedaż krajowa, która wyniosła 536,9 mln zł, podczas gdy sprzedaż do krajów Unii Europejskiej wyniosła 0,9 mln zł, a eksport – 3,6 mln zł. W marcu ubiegłego roku spółka dokonała ważnej transakcji, nabyła 500 udziałów w chełmskiej Galerii Kamena (...)

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej". 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy