reklama
reklama

Parczew: strażacy upamiętnili ofiary katastrofy smoleńskiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PSP Parczew

Parczew: strażacy upamiętnili ofiary katastrofy smoleńskiej  - Zdjęcie główne

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Parczewie upamiętnili ofiary katastrofy symboliczną minutą ciszy. | foto PSP Parczew

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskieOfiary katastrofy smoleńskiej upamiętnili parczewscy strażacy.
reklama

10 kwietnia, czyli w minioną niedzielę, obchodziliśmy 12. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Parczewie upamiętnili ofiary tragedii symboliczną minutą ciszy. O poległych pamiętał też Paweł Kędracki, burmistrz Parczewa. – Cześć ich pamięci – napisał na Facebooku.

 

Przypomnijmy, że 10 kwietnia 2010 roku o godz. 8:41 rządowy Tu-154 lecący na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, katyrozbił się nieopodal lotniska wojskowego Smoleńsk-Siewiernyj. Zginęli wszyscy pasażerowie - 96 osób, wśród nich: prezydent Lech Kaczyński, jego żona - Maria, ostatni prezydent RP na uchodźstwie - Ryszard Kaczorowski, członkowie rodzin katyńskich, kombatanci, wojskowi, duchowni, urzędnicy państwowi, funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu i załoga samolotu.

reklama

 

W katastrofie zginęli też parlamentarzyści, m.in.: Jerzy Szmajdziński, wicemarszałek Sejmu; Maciej Płażyński, marszałek Sejmu III kadencji; posłowie: Grażyna Gęsicka, Przemysław Gosiewski, Leszek Deptuła, Grzegorz Dolniak, Izabela Jaruga-Nowacka, Sebastian Karpiniuk, Aleksandra Natalli-Świat, Arkadiusz Rybicki, Jolanta Szymanek-Deresz, Zbigniew Wassermann, Wiesław Woda czy związany z Lubelszczyzną Edward Wojtas. – Śmierć prezydenta i pozostałych uczestników tragicznego lotu wywołała powszechne poruszenie i stała się największą tragedią narodową od II wojny światowej. Od 10 kwietnia przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie zaczęli gromadzić się pogrążeni w żałobie mieszkańcy, a ulice wypełniło morze płonących zniczy. Ogłoszona została tygodniowa żałoba narodowa – czytamy w sejmowym komunikacie.

reklama

 

Oficjalną przyczyną katastrofy był błąd załogi podczas lądowania, ale część osób twierdzi, że w Smoleńsku mogło dojść do zamachu. Niedawno poseł Antoni Macierewicz przedstawił raport ws. przyczyn katastrofy i przekonywał, że w samolocie doszło do wybuchu. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama