Reklama

Reklama

Parczew: tylko jedna oferta w konkursie na dyrektora szpitala

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Z archiwum

Parczew: tylko jedna oferta w konkursie na dyrektora szpitala - Zdjęcie główne

Szpital w Parczewie | foto Z archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Tylko jedna oferta wpłynęła w konkursie na pełnoprawnego dyrektora parczewskiego szpitala. Z tego powodu postępowanie ma zostać unieważnione i samorząd powiatowy ogłosi kolejny nabór.

Reklama

Przypomnijmy. Od lipca ubiegłego roku dyrektorem parczewskiej lecznicy był Konrad Sawicki, związany z Prawem i Sprawiedliwością radny województwa lubelskiego. Nieoczekiwanie wygrał konkurs ogłoszony przez samorząd powiatu parczewskiego po tym, jak Janusz Hordejuk, który przez wiele lat kierował szpitalem, został starostą parczewskim.

 

W marcu tego roku Sawicki niespodziewanie opuścił parczewską placówkę. – Wygrał konkurs na dyrektora szpitala MSWiA w Lublinie. Liczyliśmy, że będzie na stanowisku dłużej, ale nie można nikomu zabraniać realizowania swoich planów zawodowych. Obowiązki dyrektora naszego szpitala objął Jarosław Ostrowski, który do tej pory kierował lubelskim szpitalem MSWiA – mówił nam wówczas starosta Janusz Hordejuk i dodał, że Starostwo Powiatowe będzie musiało ogłosić konkurs na pełnoprawnego szefa lecznicy.

 

Niedawno nabór został ogłoszony, a oferty można było składać do środy, 12 października. Wpłynęła jedna tylko jedna, dlatego konkurs zostanie unieważniony i samorząd powiatu ogłosi kolejny. – Do tego, żeby wyłonić dyrektora, musimy mieć do najmniej dwóch kandydatów. W przyszym tygodniu odbędzie się spotkanie komisji konkursowej, na którym zapadnie oficjalna decyzja – powiedział nam dzisiaj (czwartek, 13 października) starosta Janusz Hordejuk.

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że do konkursu stanął Jarosław Ostrowski, który zapowiadał, że "ma taki zamiar". Starostwo oficjalnie tego nie potwierdzi, bo oferta nie zostanie nawet otwarta. – Nie ma takiej pottzeby, bo w tej sytuacji nie ma znaczenia czy kandydatura spełnia wymogi formalne – tłumaczy starosta.

 

Jakie to były wymogi? Dyrektor musi mieć wyższe wykształcenie oraz "wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków dyrektora". Inne wymagania to m.in.: co najmniej 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo 3-letni staż pracy, o ile kandydat ma ukończone studia podyplomowe z zarządzania. Dyrektor nie może być też skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy