Reklama

Reklama

Parczew: więcej osób będzie mieć zniżkę na basen?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Z archiwum

Parczew: więcej osób będzie mieć zniżkę na basen?  - Zdjęcie główne

foto Z archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Wprowadzenie zniżek za korzystanie z basenu Jelonek dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny spoza gminy Parczew proponuje jedna z sołtysek. – Wymagałoby to zmiany podjętej przez Radę Gminy uchwały, ale temat jest otwarty – mówią urzędnicy.

Reklama

Karta Dużej Rodziny to wprowadzony w 2014 roku ogólnopolski program, który zakłada zniżki i dodatkowe uprawnienia dla rodzin mających co najmniej trójkę dzieci. Karta jest uznawana zarówno przez instytucje, jak też prywatne firmy, jej posiadacze mogą np. zapłacić mniej za paliwo, zakupy czy też za basen. Poszczególne samorządy wdrażają ogólnopolskie przepisy, tworząc gminne programy.

 

W Parczewie kartę honoruje prawie 20 podmiotów prywatnych, np. jeden z salonów piękności daje 10-procentowy upust na wszystkie usługi. Znamy już sprawozdanie z realizacji programu w gm. Parczew za ubiegły rok. Wydanych zostało 161 kart dla 47 rodzin wielodzietnych (84 karty wydano rodzicom, a 77 – dzieciom, które mogą z niej korzystać do ukończenia 25 lat, pod warunkiem, że uczą się lub studiują), dużo mniej niż w 2020 roku, kiedy wydano 282 karty czy też rekordowym 2019 r., kiedy wydano aż 654 karty. Na terenie gm. Parczew w 2021 r. honorowanych było w sumie 1907 kart, bo aktywna jest większość dokumentów wydanych w poprzednich latach.

 

 

Sprawa była omawiana na jednej z sesji parczewskiej Rady Miejskiej. Jedna z sołtysek dociekała, dlaczego np. na basenie karta jest honorowana tylko dla osób z terenu gm. Parczew? – Tymczasem w okolicy jest mnóstwo osób, które chciałyby korzystać ze zniżek. Czy jest możliwość, abyśmy otworzyli się na rodziny spoza naszego terenu? Dzięki temu moglibyśmy pozyskać większą liczbę osób, które korzystałyby z kompleksu – oceniła pani sołtys.

 

Agnieszka Hawryluk, sekretarz gminy, wyjaśniła, że w tym przypadku program adresowany jest tylko do mieszkańców gm. Parczew. – Nie ma takiej możliwości, aby posiadacze karty z innych gmin korzystali z takich zniżek za wstęp na basen Jelonek, jak mieszkańcy naszego terenu. Karta ma specjalny identyfikator i honorujemy ten identyfikator, który bazuje na kodzie terytorialnym gm. Parczew. Jeśli chcielibyśmy wprowadzić możliwość korzystania z ulg dla osób z gmin ościennych, musielibyśmy zmienić uchwałę Rady Gminy – powiedziała Hawryluk.

 

Michał Bożym, zastępca burmistrza przyznał jednak, że władze Parczewa zastanawiały się, w jaki sposób zachęcić do korzystania z basenu mieszkańców terenów ościennych. – Od 1 stycznia (...)

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Wspólnoty Parczewskiej". 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy