W trakcie tej kadencji nie było jeszcze dyżurów przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. Nasz Czytelnik uważa, że przewodniczący powinien pełnić takie dyżury.
- Rzeczywiście w ostatnim czasie doszły do mnie informacje o potrzebie dyżurowania. Z tego powodu począwszy od maja dyżury zostaną przywrócone. Przewodniczący na zmianę z zastępcami będą pełnić dyżury w każdy pierwszy i trzeci piątek miesiąca w godzinach 14.30-15.30 w pokoju 104. Informacja o dyżurach jest już dostępna na BIP-ie Urzędu Miejskiego - powiedział w rozmowie z nami Grzegorz Duda, przewodniczący Rady Miejskiej w Parczewie.
Przypomnijmy, że do 2024 r. związany z PiS 54-letni Grzegorz Duda był kierownikiem jednostki terenowej KRUS w Parczewie. Po zmianie rządu dyrektorem lubelskiego KRUS został Mateusz Winiarski, radny powiatu lubelskiego. Poprosił radnych o wyrażenie zgody na odwołanie radnego Grzegorza Dudy ze stanowiska kierownika placówki terenowej w Parczewie. Poprosił też o zgodę na rozwiązanie z radnym stosunku pracy za wypowiedzeniem. Radny stracił zatem posadę w KRUS.
Wobec faktu, że rządowe instytucje zostały zdominowane przez ludzi związanych z Platformą Obywatelską i Trzecią Drogą, Dudzie pozostały np. gminne jednostki. Ustawa o samorządzie gminnym stanowi jednak, że z radnym nie może być nawiązywany stosunek pracy w urzędzie gminy, w której radny uzyskał mandat. Przepisy nie bronią jednak zatrudniania radnych w gminnych spółkach
Duda został zatrudniony w Zakładzie Usług Komunalnych w Parczewie na stanowisku inspektora w dziale wodociągowo-kanalizacyjnym.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.