W programie była msza święta, którą odprawił ksiądz proboszcz Sławomir Moreń. Wieńce dożynkowe złożyły na ołtarzu przedstawicielki kół gospodyń wiejskich w Sosnowicy, Starym Orzechowie i Pieszowoli oraz zespół Polesie. Dary przekazali pracownicy Urzędu Gminy w Sosnowicy, przedstawiciele Rady Gminy, mieszkańcy Górek, Nowego Orzechowa, Pieszowoli, Sosnowicy-Dworu i Turna.
Starostami dożynek byli: Robert Matejuk, rolnik z Nowego Orzechowa oraz Monika Zarczuk, rolnik z Kropiwek. Nie zabrakło pocztów sztandarowych Ochotniczej Straży Pożarnej w Sosnowicy i Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki.
Wystąpiły zespoły: Sosna, Polesie, Anu La La, dziecięco-młodzieżowy zespół muzyczny, kapela podwórkowa Karbon, Łukasz Jemioła z zespołem, zespół do tańca "Kawałek", teatr ognia Antidotum oraz dziecięcy zespół muzyczny działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sosnowicy.
– Dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi tegoroczne dożynki stały się wspaniałą okazją do dziękczynienia za cały rok pracy naszych mieszkańców oraz okazją do radosnego świętowania – ocenił wójt Sławomir Czubacki.
Tego samego dnia w Sosnowicy został zorganizowany "Rodzinny Piknik Integracyjny". Impreza odbyła się w myśl zasady "Dobre, bo nasze", a jej organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Sosnowicy we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury.
Piknik uświetniły stoiska z pysznym domowym jedzeniem przygotowane przez: Zespół Polesie z Klubu Fajne Babki, KGW Górki, KGW Sosnowica, KGW Stary Orzechów i KGW Pieszowola. Rękodzieła wystawił Środowiskowy Dom Samopomocy Zielony Zakątek.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.