Reklama

Reklama

Pozytywna zmiana w Parczewie. Czytelniczka dziękuje "Wspólnocie"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Czytelniczka

Pozytywna zmiana w Parczewie. Czytelniczka dziękuje "Wspólnocie" - Zdjęcie główne

Tak wyglądała ulica Kolejowa niedługo przed Bożym Narodzeniem | foto Czytelniczka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie Interwencja "Wspólnoty" okazała się skuteczna – relacjonuje nasza Czytelniczka, nawiązując do opisanego przez nas problemu śniegu, który zalegał na chodniku na ulicy Kolejowej.

Reklama

Chodzi o odcinek ulicy Kolejowej (droga powiatowa) od przejazdu kolejowego w kierunku huty szkła. Niedługo przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy w naszym regionie panowała jeszcze zimowa aura, pani Joanna, jedna z naszych Czytelniczek, relacjonowała, że na chodniku wzdłuż Kolejowej zalegało sporo śniegu.

– Kompletnie nie dało się tamtędy przejść, a przecież tą drogą, bo w tej sytuacji nie chodnikiem, dzieci chodziły do szkoły, a osoby starsze do kościoła – relacjonowała.

Kobieta oceniła, że "w Polsce ktoś zajmuje się problemem odśnieżania dopiero wtedy, gdy dojdzie do tragedii". Pani Joanna relacjonowała, że niedługo przed Wigilią odśnieżona została ścieżka rowerowa na Kolejowej w Parczewie, jednak dzieci zmierzające do szkoły, nadal musiały iść kawałek ulicą.

Pani Joanna relacjonowała niedawno, że nasza interwencja okazała się skuteczna. – Po kolejnych opadach śniegu nie tylko ścieżka rowerowa była odśnieżona, ale także chodnik. Dziękuję za interwencję – napisała.

Renata Gogłuska-Wadyniuk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Parczewie przyznała, że utrzymanie chodników jest zmorą jednostki oraz wszystkich pieszych. Chodzi o dość skomplikowany stan prawny.

– Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości w gminie, to do obowiązków właściciela nieruchomości należy uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości – tłumaczyła.

Od tej zasady są jednak odstępstwa – właściciel nie musi utrzymywać chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój samochodów. Taki obowiązek "przechodzi" wówczas na zarządcę, lecz w pow. parczewskim nie ma płatnych parkingów (a zatem utrzymaniem chodników powinni się zajmować ich właściciele).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy