Reklama

Reklama

Wójt z powiatu parczewskiego: nie chcemy ryzykować, bo błędy w przetargach są kosztowne

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Gminy Sosnowica

Wójt z powiatu parczewskiego: nie chcemy ryzykować, bo błędy w przetargach są kosztowne - Zdjęcie główne

foto Urząd Gminy Sosnowica

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie O zatrudnienie w Urzędzie Gminy Sosnowica dodatkowych pracowników zajmujących się m.in. projektami unijnymi apeluje radny Mariusz Hołowieniec. – Diagnoza jest słuszna, ale ciężko nam przyciągnąć specjalistów, bo oferujemy zbyt niskie pensje – przyznał wójt Sławomir Czubacki.

Reklama

Sprawa koordynacji zamówień publicznych była omawiana na jednej z sesji Rady Gminy Sosnowica. Radny Marek Chibowski zauważył, że urzędnicy podpisali opiewający na 12 tysięcy złotych kontrakt z prywatną firmą, która "opiekuje się" niektórymi przetargami w gm. Sosnowica. – Czy mamy w urzędzie pracownika od zamówień publicznych? – dociekał Chibowski.

Wójt Sławomir Czubacki potwierdził, że w gminie są osoby, które zajmują się przetargami: jedna zajmuje się Regionalnym Programem Operacyjnym, a druga projektami z Programu Inwestycji Strategicznych oraz Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pracownikom pomagają wójt oraz sekretarz Kamil Deryło, ale podpisanie umowy z zewnętrzną firmą, znacząco zmniejsza niebezpieczeństwo popełnienia błędu. – Nie chcemy ryzykować, w razie pomyłki koszty byłyby dużo większe niż 12 tysięcy złotych – zauważył.

Radny Mariusz Hołowieniec ocenił, że wyspecjalizowana komórka w Urzędzie Gminy, która zajmowałaby się projektami unijnymi, powinna liczyć nawet 4 pracowników. – Proszę o przemyślenie tej kwestii – zachęcał wójta.

Czubacki zgodził się z opinią Hołowieńca, ale między teorią a praktyką jest spory rozdźwięk, a chodzi przede wszystkim o pieniądze. – Nie pozyskamy specjalistów, ponieważ oferujemy zbyt niskie wynagrodzenia – przyznał wójt. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy