Reklama

Reklama

Gmina Milanów planuje ważne inwestycje. Jest wynik przetargu

Opublikowano: wt, 20 lip 2021 18:12
Autor:

Gmina Milanów planuje ważne inwestycje.  Jest wynik przetargu  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje parczewskie 3,8 mln złotych wyda gmina Milanów na rozbudowę sieci kanalizacyjnej, a ponad 0,4 mln złotych na budowę studni głębinowej. Urzędnicy rozstrzygnęli niedawno ważny przetarg.

Reklama

 

Długość sieci kanalizacyjnej, jaka jest projektowana w Milanowie i Kostrach wyniesie w sumie około 11,4 km. Wykonanych zostanie 141 przyłączy, a także 141 przydomowych oczyszczalni, z czego w przypadku 23 wysokość zbiornika wyniesie trzy metry, a w przypadku 118 – dwa metry.

 

W ramach tego samego zadania w Milanowie powstanie studnia o głębokości 63 metry wraz z pompą głębinową. Sieć kanalizacyjna w Milanowie i Kostrach ma zostać zbudowana w ciągu 15 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą, a studnia głębinowa w ciągu 8 miesięcy.

 

Przetarg w tej sprawie został ogłoszony dwa miesiące temu. Na budowę sieci w Kostrach i Milanowie gmina zarezerwowała nieco ponad 3,8 mln złotych brutto, a na budowę studni w Milanowie 0,3 mln złotych.

 

Sieć kanalizacyjną chciało rozbudować aż sześć przedsiębiorstw. Zwyciężyła okoliczna firma z miejscowości Czeberaki, której oferta jako jedyna mieściła się w kwocie zarezerwowanej przez gminę. Zaproponowała 3,8 mln złotych. – Oferta wykonawcy uzyskała najwyższą liczbę punktów, firma spełniła warunki udziału w postępowaniu, nie ma też podstaw do wykluczenia – uzasadnił wydaną decyzję Paweł Krępski, wójt gminy Milanów.

 

Rozbieżność ofert była spora. Najwięcej, bo ok. 8,5 mln złotych zażyczyło sobie przedsiębiorstwo z Rzeszowa. Z kolei studnię w Milanowie chciała zbudować tylko wspominana firma z Czeberak, która zaproponowała ponad 0,4 mln złotych. Urzędnicy dołożyli brakujące pieniądze i udzielili zamówienia wspomnianemu przedsiębiorstwu.

Więcej informacji z gminy Milanów znajdziesz TUTAJ. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy