Mobilne urządzenie "wędruje" po blokach operacyjnych, korytarzach czy salach chorych. Poprzez emisję promieniowania zdezynfekowane zostają wszelkie powierzchnie, czyli urządzenia szpitalne i specjalistyczny sprzęt, ściany, sufity, jak również powietrze wypełniające pomieszczenia. Robot nie wymaga użycia żadnych środków chemicznych.
"Otrzymaliśmy go jako darowiznę"
Ograniczenie ryzyka przenoszenia patogenów jest szczególnie ważne w salach operacyjnych, na oddziałach intensywnej opieki medycznej, w szpitalnych oddziałach ratunkowych czy w salach chorych. Urządzenie dostarczyła do parczewskiego szpitala firma MED&CARE z Gdyni. Przedsiębiorstwo chwali się, że skuteczność dezynfekcji przy użyciu robota wynosi ponad 99 procent.
Urządzenie jest w pełni autonomiczne, po wstępnym zaprogramowaniu, jego obsługa nie jest już skomplikowana.
(...) więcej na ten temat przeczytasz w papierowym lub elektronicznym wydaniu Wspólnoty (WSPÓLNOTA PARCZEWSKA, nr 52/2021).
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.